Кількість людей, які використовують криптовалюту, упродовж останніх років істотно збільшилася.
За даними досліджень американської аналітичної компанії Chainalysis, частка незаконної діяльності серед всієї криптовалютної діяльності у 2022 році зросла до 0,24 %. Загалом незаконна діяльність у сфері криптовалют має низькі показники від загального обсягу – менше 1 %, проте обсяги такої незаконної діяльності становлять близько 10 мільярдів доларів.
З огляду на зростаючу актуальність тематики у Тренінговому центрі прокурорів України пройшов дводенний офлайн-тренінг «Здійснення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях щодо злочинів у сфері криптовалют», тренерами якого були:
- Анастасія Кондрико – директорка Центру медіааналітики Cyber Media Track, кібер- і криптоекспертка та
- Євгеній Панченко – начальник управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Завдяки тривалому досвіду та професійній практиці тренерів у сфері розслідування правопорушень з криптовалютами учасники отримали грунтовні знання про:
- складники екосистеми віртуальних активів;
- blockchain-технологію, особливості DLT, алгоритми і функції nodes, аналогію з банківською системою, transaction ID/hash ID, застосування в бізнесі та причини інтересу злочинного сегменту;
- досвід кіберполіції у розслідуванні злочинів, пов’язаних з віртуальними активами;
- досвід досягнень і труднощі у комунікації з біржами;
- виклики сучасності для аналітиків віртуальних активів CrossChain, Swap, Dex, найскладніші монети для аналітика-розслідувача.
Важливо, що у взаємодії із тренерами прокурори мали змогу удосконалити навички роботи з криптовалютою та відпрацювати практичні вправи щодо:
- відстеження транзакцій криптовалюти у блокчейні;
- дослідження техніки на виявлення слідів використання віртуальних активів.
Слава Україні!