«Основний принцип дипломатичного протоколу – повага до всього, що символізує чи представляє державу».
«Порушення дипломатичного протоколу може бути звичайною помилкою, а може бути й інструментом впливу».
Слово «протокол» походить від грецького Πρωτόκολλον, буквальне значення якого – «перший лист рукопису, що приклеюється» – вказівка на власника, час, ім’я переписувача тощо, тобто правильне оформлення документа. Пізніше це слово увійшло до дипломатичної лексики, ним стали позначати всі питання, які стосуються етикету і церемоніалу.
Нині Україна, її публічні діячі – політики, урядовці, державні службовці – у центрі уваги міжнародної спільноти. Українські прокурори, які невтомно працюють для притягнення країни-агресора до відповідальності, активно співробітничають із представниками Міжнародного кримінального суду, Міжнародним центром з переслідування за злочин агресії проти України, Міжнародною організацією кримінальної поліції (Інтерполом) та численними міжнародними неурядовими організаціями.
Правильна підготовка офіційних зустрічей дає їх учасникам можливість зосередитись на основних деталях, обговорити й вирішити питання.
З метою підвищення кваліфікації прокурорів зі знання правил дипломатичного протоколу 3 та 4 липня у Тренінговому центрі прокурорів України відбувався тренінг «Організаційно-протокольне забезпечення заходів міжнародного співробітництва в органах прокуратури України» за підтримки Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України – одного з постійних партнерів ТЦПУ.
Тренером заходу виступила Ольга Наконечна – директорка Школи ділової етики та етикету, керівник волонтерської ініціативи Український дім при Посольстві України в Казахстані, запрошений лектор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України, яка поділилася із учасниками своїми знаннями про протокольні заходи під час міжнародних зустрічей, в яких беруть участь працівники органів прокуратури України, а також розповіла про:
- дипломатичний протокол та етикет: основні положення відповідного законодавства;
- етикет державних символів;
- дрес-код працівника прокуратури під час протокольних зустрічей і прийомів.
Слава Україні!