Фасилітація для тренерських команд

Як легко згенерувати та ухвалити командне рішення?

Як ефективно взаємодіяти з усіма членами команди?

Інструменти фасилітації допоможуть вам у разі виникнення усіх цих питань. Фасилітація стає незамінним інструментом для тренерських команд, адже вона дозволяє створювати простір для вільного обміну ідеями, активного залучення учасників до процесу генерування нових планів та спільного прийняття рішень.

На відміну від традиційних методів навчання, фасилітація спрямована на те, щоб допомогти групі досягнути визначених цілей через взаємодію. Окрім цього фасилітація надає можливість підвищувати ефективність групової роботи, створюючи продуктивне, комфортне середовище для спільного розвитку.

21 та 22 жовтня 2024 року у Тренінговому центрі прокурорів України за підтримки проєкту Офісу Ради Європи в Україні «Зміцнення прав людини в системі кримінальної юстиції України» відбувся офлайн-тренінг для тренерів «Фасилітація для тренерських команд».

Упродовж двох днів тренерка Наталія Римар – консультантка Ради Європи, фасилітаторка, тренерка програм для тренерів, ведуча програм з психічного здоров’я, опрацьовувала з учасниками – тренерами ТЦПУ:
що є фасилітацією :
▪️ чим фасилітація відрізняється від традиційного навчання та консультування,
▪️ як підготуватись та провести фасилітаційну сесію;
▪️ які етапи проведення фасилітаційної сесії;
▪️ як розробити сценарій сесії: цілі, формат результату, маршрут сесії;
якими є сценарії фасилітаційних сесій у контексті планування навчальних програм.

Особливу увагу під час тренінгу для тренерів було приділено:

– візуалізації результатів;
– інтерактивним інструментам для залучення учасників, зокрема, техніці сфокусованої бесіди ОРІП (Об’єктивний рівень сприйняття, Рефлексія, Інтерпретація, Прийняття рішень);
– інструментам для генерування ідей- мозковому штурму та кластеризації ідей;
– особливостям розробки сценаріїв;
– дизайну проєктних завдань;
– формулюванню критеріїв оцінювання.

Учасники мали змогу розробити не лише сценарій фасилітаційних сесій у малих групах, але й проводили власні сесії з усіма учасниками тренінгу.

Модерувала тренінг Ірина Хавронюк – експерт відділу по роботі з тренерами Тренінгового центру прокурорів України.

Таргоній Ілона