«Обрання прокурором під час заповнення декларації відповіді «Не підтверджую» щодо одного чи кількох запитань не є підставою для визнання його таким, що не пройшов щорічну перевірку доброчесності.»
Який порядок оприлюднення Декларації доброчесності прокурорів?
За яких умов прокурор вважається таким, що пройшов щорічну таємну перевірку доброчесності?
Як діяти прокурору у випадку, якщо в установлений строк не подано декларацію?
Відповіді на всі ці запитання прокурори отримали 28 березня у Тренінговому центрі прокурорів України під час онлайн-тренінгу «Доброчесність прокурора, декларування та перевірка».
Оскільки прокурори є посадовими та службовими особами органів прокуратури, які здійснюють функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави, на них поширюються додаткові обмеження.
Однією із вимог є послідовне дотримання загальновизнаних етичних цінностей, принципів та норм з метою відстоювання та забезпечення пріоритету суспільних інтересів над приватними в публічному секторі.
Окрім цього, доброчесність прокурора полягає у здатності належно досліджувати всі суттєві обставини справи, не підпадаючи під фінансовий або адміністративний вплив.
Тренери тренінгу:
- Валерій Кравчук – прокурор відділу Офісу Генерального прокурора, кандидат юридичних наук та
- Віталій Плекан – прокурор відділу Офісу Генерального прокурора, кандидат юридичних наук,
застосовуючи під час тренінгу такі методи, як модерована бесіда, мінілекція та практичні завдання, поглибили знання учасників про:
- вимоги щодо доброчесності прокурорів, визначені законодавством та Кодексом професійної етики та поведінки прокурорів;
- порядок декларування доброчесності прокурорами;
- особливості проходження таємної перевірки доброчесності прокурорами.
Слава Україні!