«…До 5 років за ґратами засуджено псевдопосадовицю так званого управління соцзахисту адміністрації м. Красний Лиман ДНР, яка підтримала окупантів та заохочувала підлеглих до співпраці з ними.»
Понад рік тому, 03.03.2022 року, Кримінальний кодекс України було доповнено статтею 111-1, яка містить нові склади такого кримінального правопорушення, як колабораційна діяльність.
З початку повномасштабного вторгнення рф на територію України органи прокуратури розпочали викривати колаборантів та фіксувати злочини проти основ національної безпеки.
Зрадників продовжують викривати і нині, тож прокурори повинні бути обізнаними та швидко і правильно кваліфікувати злочини.
За здійснення громадянином України пропаганди у закладах освіти з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України передбачена відповідальність за ч. 3 ст. 111-1 ККУ.
Тоді за якою статтею кваліфікувати публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України?
Проблемні питання кваліфікації кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки та їх відмежування від кримінальних правопорушень, пов’язаних із війною, було розглянуто під час тренінгового курсу «Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях проти основ національної безпеки», що відбувся 28, 29 березня у Тренінговому центрі прокурорів України.
Зазначений захід провели:
- Олександр Жила – заступник начальника управління Офісу Генерального прокурора;
- Павло Берзін – професор кафедри кримінально-правової політики та кримінального права ННІ права КНУ імені Тараса Шевченка;
- Яна Тализіна – заступник начальника відділу Київської міської прокуратури;
- Сергій Шульгін – прокурор відділу Офісу Генерального прокурора.
Під час тренінгового курсу здійснено:
- аналіз типових помилок кваліфікації кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки;
- мозковий штурм і дискусію: як залучати до конфіденційного співробітництва / до проведення НС(Р)Д.
А також учасники дізнались про контррозвідувальну діяльність і кримінальне процесуальне доказування.
Ознайомитись із темами тренінгів і зареєструватись на них можна на офіційному сайті ТЦПУ в розділі «Діяльність» – «Календарні плани» – «Для прокурорів».
Команда ТЦПУ формує календарні плани тренінгів щомісячно й розміщує їх на сайті 25 числа кожного місяця.
Слава Україні!