- Який алгоритм дій для врятування та збереження життя людини у невідкладному стані, тобто: як оцінити безпеку на місці події, наявність життєво важливих показників потерпілого, якою інформацією необхідно володіти для оперативного повідомлення та приїзду лікарів швидкої допомоги?
- Як правильно надавати першу допомогу в екстремальних і надзвичайних ситуаціях?
- Що категорично не можна робити, надаючи допомогу потерпілому?
Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, полегшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації та запобігання розвитку можливих ускладнень.
Професійно таку допомогу надають медичні працівники, проте швидка допомога не завжди може вчасно прибути на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалому так, щоби не ускладнити його стан, може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини, особливо в умовах воєнного стану.
23 червня 2023 року, у Тренінговому центрі прокурорів України відбувся тренінг «Надання першої допомоги», під час якого тренери:
Андрій Власик – фахівець департаменту першої допомоги Товариства Червоного Хреста України та
Ольга Висоцька – фахівець департаменту першої допомоги Товариства Червоного Хреста України,
детально розповіли та дали змогу учасникам практично закріпити:
- послідовність дій кожного, хто надає першу допомогу в екстремальних і надзвичайних ситуаціях;
- навички надання першої допомоги постраждалим і пораненим у невідкладних станах під час надзвичайних ситуацій;
- дії під час надання першої допомоги потерпілому без свідомості, йдеться про особливості серцево-легеневої реанімації дорослих і дітей.
Слава Україні!