З 14 по 16 червня 2021 року у Тренінговому центрі прокурорів України прокурори удосконалювали свої професійні практичні навички щодо оцінки достатності доказів для доведення обвинувачення в суді, відпрацьовували навички виступів у суді із вступною та обвинувальною промовами, покращили майстерність ведення прямого і перехресного допитів, що, у свою чергу, сприятиме здійсненню якісного підтримання публічного обвинувачення в суді.
Тренінговий курс „Підтримання публічного обвинувачення та взаємодія з медіа” покликаний розширити професійні знання прокурорів у сфері комунікації із медійною спільнотою, зважаючи на складники журналістської компетентності та тематичне тло будь-якого кримінального провадження.
Програмою цього курсу було передбачено три тренінги: „Докази та доказування у кримінальному провадженні”, „Публічне обвинувачення, або Як ефективно реалізовувати повноваження прокурора в суді”, „Комунікація з медіа”, кожен з яких включав своєрідний калейдоскоп коротких інформаційно-аналітичних викладів, відпрацювання практичних завдань, аналіз кейсів, групові обговорення та презентації.
- Основні питання, які розглянули під час тренінгового курсу: судова риторика. Зміст вступної промови. Визначення обсягу та порядку дослідження доказів у суді, методика і тактика проведення прямого і перехресного допитів прокурором у суді, роль прокурора у зовнішній комунікації, основні медіатехніки та ефективні інструменти комунікації.
Тренерами стали фахівці з непересічним досвідом: Тетяна Павлюковець – адвокат; Станіслав Петренко – прокурор Подільської окружної прокуратури міста Києва; Наталія Марчук – суддя Верховного Суду; Діана Данько – прокурор Офісу Генерального прокурора; Михайло Подоляк – прокурор Офісу Генерального прокурора; медіаексперти та журналісти – Олексій Ананов та Тетяна Хмельницька.